ΤΖΟΖΕΦ ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΕΛΕΤΙΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία, την Τρίτη 27 Μαρτίου 2018 στις 5.30μ.μ., οι τελικοί των Παγκύπριων Ατομικών Πρωταθλημάτων Νέων / Νεανίδων  στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση που διοργάνωσε η Παγκύπρια Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Οι τελικοί έγιναν στην αίθουσα της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο Ευάγγελος Φλωράκης και τους παρακολούθησαν πολλοί φίλοι του αθλήματος οι οποίοι έμειναν ικανοποιημένοι από το ωραίο θέαμα που παρουσίασαν οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες.

Πρωταγωνίστρια της βραδιάς η Φωτεινή Μελετιέ όπου κατέκτησε πέντε τίτλους σε ισάριθμους αγώνες που συμμετείχε.

Συναρπαστικός αγώνας στο απλό Εφήβων μεταξύ του Τζόζεφ Ηλία του Κ.Ν.Ακρόπολης και του Χρίστου Σάββα του Α.Σ. Πολεμίδια. Πρωταθλητής ο Τζόζεφ Ηλία με 3-2.

Δυνατή αναμέτρηση στον τελικό Νεανίδων με την Φωτεινή Μελετιέ του Ονήσιλου Λακατάμιας να παίρνει τον τίτλο της πρωταθλήτριας επί της Γεωργίας Αβραάμ του Κ.Ν. Ακρόπολης με 3-1.

Ο Ανδρέας Τσίσσιος της Goodgate ΕΘΑ στέφθηκε πρωταθλητής Παίδων επικρατώντας στον τελικό με 3-0 του Αντρέα Ιωαννίδη του Λένα Λεμεσού.

Στον τελικό Κορασίδων βρέθηκαν αντιμέτωπες η Φωτεινή Μελετιέ και Χριστίνα Παναγιώτου του Κ.Ν.Ακρόπολης με νικήτρια την πρώτη με 3-0.

Ο Σιαρπέλ Ηλία του  CanderelΑΠΟΕΛ επιβλήθηκε του Αλέξανδρου Παναγιώτου του Αστέρα Μέσα Γειτονιάς με 3-0 και κατέκτησε το πρωτάθλημα Παμπαίδων.

Η Φωτεινή Μελετιέ κατέλαβε την πρώτη θέση στο απλό Παγκορασίδων κερδίζοντας την Ματίνα Γεωργίου του CanderelΑΠΟΕΛ με 3-0.

Μετά από  ωραία εμφάνιση το ζευγάρι Τζόζεφ Ηλία και Αντρέα Τσίσσιου επικράτησαν των Χαράλαμπου Τσίσσιου (Goodgate ΕΘΑ) και Μάριου Κέκκου

(Κ.Ν.Ακρόπολης) με 3-0 και πήραν την πρώτη θέση στο Διπλό Εφήβων.

Ακόμη ένας τίτλος για την Φωτεινή Μελετιέ όπου μαζί με την αδελφή της Κωνσταντίνα κατέκτησαν το Διπλό Νεανίδων επί του μαχητικού διδύμου του Κ.Ν. Ακρόπολης Μαρίνας Μυλωνά / Νεφέλης Ππάλη με 3-1.

Στυλιανός Γεωργίου ( Ευαγόρας Λακατάμιας) και Γεωργία Αβραάμ κατάφεραν να κερδίσουν το ζευγάρι Ανδρέα Τσίσσιου / Μαρίνας Μυλωνά με 3-1 και να στεφθούν πρωταθλητές στο Διπλό Μικτό Έφηβων / Νεανίδων.

Στο Διπλό Παίδων οι Αντρέας Τσίσσιος και Σιαρπέλ Ηλία νίκησαν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία τους Αντρέα Ιωναννίδη και Αντρέα Παρτασιδη  (Ονήσιλος Λακατμαιας) με 3-0

Πρωταθλήτριες Διπλού Κορασίδων οι Φωτεινή Μελετιέ και Χριστίνα Παναγιώτου επί του διδύμου του Άρη Λεμεσού Χαράς Τζιωνή και Σοφίας  Ιγνατίου με 3-0.

Κατά την διάρκεια των απονομών των επάθλων, έγινε και η απονομή του Επάθλου Μιχαλάκη Ζαμπά από τον Πρόεδρο του Συνδέσμου Έφεδρων Τεθωρακισμένων κ. Κωνσταντίνο Κτωρίδη στον Πρωταθλητή Εφήβων  Τζόζεφ Ηλία και στον δευτεραθλητή Χρίστο Σάββα.